Ocenenie pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov v školskom roku 2008/2009

súvisí s úspechmi školy

Dňa 12. novembra 2008 v obradnej sieni MsÚ v Handlovej primátor mesta ing. Rudolf Podoba ocenil tri študentky našej školy:

Karolína BOBRÍKOVÁ je žiačkou 3. ročníka Gymnázia Ivana Bellu v Handlovej. Počas celého doterajšieho štúdia dosahuje vynikajúce študijné výsledky. V mimoškolskej oblasti je veľmi aktívna hlavne v slovenskom jazyku a literatúre. Jej snaženie je korunované aj patričnými úspechmi. V predchádzajúcom školskom roku dosiahla 2. miesto v krajskom kole olympiády v slovenskom jazyku a literatúre a v medzinárodnej česko-slovenskej súťaži vyhlásenej Gymnáziom Slavičín a Nadáciou Jana Pivečku získala osobitnú cenu poroty v kategórii „Poézia na voľnú tému“ pod mottom: VNÍMAME PRÍTOMNOSŤ, ABY SME OVPLYVNILI BUDÚCNOSŤ.

Zuzana ONDREJKOVÁ je žiačkou septimy Gymnázia Ivana Bellu v Handlovej. Počas celého štúdia dosahuje vynikajúce študijné výsledky. Okrem štúdia sa veľmi úspešne venuje mimoškolskej práci v oblasti prípravy a účasti na predmetovej olympiáde vo francúzskom jazyku. Počas svojho štúdia sa tejto súťaže zúčastnila už viackrát a k jej zatiaľ najväčším úspechom patrí 3. miesto v celoštátnej súťaži. Ocenenie navrhujeme okrem uvedeného i preto, lebo Zuzana Ondrejková vo svojom voľnom čase aktívne spolupracuje s dobročinnými organizáciami a s veľkým nasadením sa podieľa osobnou účasťou na charitatívnych finančných zbierkach.

Natália ŠIMOROVÁ je žiačkou septimy Gymnázia Ivana Bellu v Handlovej. Napriek tomu, že sa vrcholovo viac rokov venuje športovej činnosti, je neustále žiačkou s vynikajúcimi študijnými výsledkami. Ocenenie navrhujeme za mimoriadne športové úspechy, ktoré menovaná dosahuje v športovej disciplíne cyklocross. V tomto športe dosiahla titul majsterka Slovenska. Žiačka podľa svojich možností reprezentuje aj školu. V septembri tohto školského roka bola členkou školského tímu, ktorý dosiahol 2. miesto v krajskej súťaži „Župná kalokagatia – mladý záchranár“.

posledná aktualizácia 12.11.2008