Zažili sme

besedy, exkurzie
30. Máj 2008

Maľovaný svet - Už po 10. krát sa na pôde Handlovského gymnázia zišli žiaci Handlovských škôl pri príležitosti akcie: Maľovaný Svet. Akciu finančne podporilo mesto Handlová. Ďakujeme!

január 2008

Projekt "Baterky na správnom mieste"

september 2007

Letná škola mechatroniky

1. jún 2007

Maľovaný svet - aj 9. ročník bol príležitosťou pre študentov prezentovať svoje nápady a tiež vedomosti z fyziky.

19. októbra 2006

Exkurzia do sklární Valaská Belá.

20. - 26. november 2006

Týždeň od 20. do 26. novembra 2006 bol na Slovensku venovaný vede. Jeho súčasťou v utorok 21.11.2006 bolo aj podujatie s názvom "Fyzika naša každodenná".

2. jún 2006

Maľovaný svet bol aj tento rok príležitosťou pre študentov prezentovať svoje vedomosti z fyziky. Podobne ako minulý rok bolo hlavným motom "už viem prečo".

22. február 2006

Pre veľký úspech besedy z roku 2003 sa zopakovala beseda s prof. RNDr. Jozefom Masarikom, DrSc. prodekanom FMFI UK Bratislava, o najnovších fyzikálnych poznatkoch o svete.

10. október 2005

Exkurzia v Mochovciach ktorej sa zúčastnili študenti Kvarty a Kvinty

1. jún 2005

Maľovaný svet s témou: "už viem prečo" sa organizoval aj tento rok - pozrite si fotografie z tohto dňa.

3. február 2005

Vedecká hračka je interaktívna výstava poznávacích hračiek, ktorá sa už po desiaty krát konala v priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici. Nechýbali na nej ani študenti tercie a kvarty, ktorí odfotografovali niekoľko zaujímavých projektov. Fotografie si môžete prezrieť v galérii o kúsok nižšie.

1. jún 2004

Maľovaný svet je už niekoľko rokov prezentáciou vedomostí žiakov, ktorí tak prostredníctvom výtvarného umenia reagujú na aktuálne otázky. Tantoraz to boli témy: "už viem prečo" a ...

fotografie z akcie
máj 2004

Exkurzia - Planetárium Žiar nad Hronom

5. december 2003

Uskutočnila sa beseda s prof. RNDr. Jozefom Masarikom, DrSc. prodekanom FMFI UK Bratislava, na témy:

- súčasný fyzikálny obraz sveta, aktuálny výskum Marsu a význam fyziky v každodennom živote a v odbornej praxi.

30. september 2003

Exkurzia v sklárňach Valaská Belá.

- proces výroby fúkaného kryštálového skla, jeho brúsenie a leštenie.

posledná aktualizácia 24.1.2007