Slovensko má 15 rokov

súvisí so školskými akciami

Dňa 29. januára 2008 sa študenti Gymnázia Ivana Bellu zúčastnili slávnostnej akadémie, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti 15. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Túto akciu zorganizoval miestny odbor Matice slovenskej v Handlovej pod vedením jej predsedníčky a vyučujúcej na Gymnáziu Ivana Bellu Mgr. Dagmar Strmeňovej. Poďakovanie pri príprave tohto celomestského podujatia patrí Mestu Handlová a Domu kultúry.

V programe vystúpili študenti Gymnázia Ivana Bellu, žiaci Základnej umeleckej školy, Špeciálnej základnej školy, Centrum voľného času Relax (Rómsky súbor Hviezda a tanečná skupina B-Style) a Vulcano. Pozvanie na túto akciu prijali zástupcovia mesta – pán primátor Ing. Rudolf Podoba, viceprimátor Dušan Klas a poslanci mestského zastupiteľstva.

V hľadisku sedela mládež, stredná aj staršia generácia, členovia MO-MS aj miestneho odboru SNS.

Písomne sa ospravedlnil minister životného prostredia Ing. arch. Jaroslav Izák, ktorý kvôli pracovnej zaneprázdnenosti nemohol na slávnostnú akadémiu prísť.

Poďakovanie patrí všetkým zainteresovaným školám a organizáciám v meste.

posledná aktualizácia 29.1.2008